15.1.2018. Stránka je v úprava

IMG 19455naší obci skautská organizace nikdy v minulosti nepůsobila. Činnost skautského oddílu v Suché Lozi začala v dubnu roku 2000 z iniciativy Petra Gazdíka, který společně s Jožkou Čubíkem a Rosťů Beníčkem založili první družinu Kaprů.

Skautský oddíl spadal pod středisko Bojkovice . Obecní úřad poskytl místnost nad hasičskou zbrojnicí, kde byla zřízena klubovna. S pomocí rodičů byla klubovna i s chodbou vymalována a uklizena.

Přijímání členů do družiny Kaprů vyvrcholilo 8.května 2000 hrou Trifidi.

První tábor se konal společně se skauty z Bojkovic v obci Nedašov ve dnech 30.července až 12.srpna 2000.

V lednu roku 2001 vznikla na vlastní žádost dětí družina Bizonů v sousední vesnici Bystřice pod Lopeníkem.

Z důvodu přibývajícího počtu družin a dětí se vedoucí jednotlivých družin dohodli na založení samostatného skautského střediska Suchá Loz.  Vznik střediska byl schválen dne 3.4.2001.Zaregistrováno bylo 52 dětí a činovníků.

2001

vánoční besídka V září roku 2000 se přidali další chlapci a byla založena družina Tygrů pod vedením Rosti Beníčka a v říjnu družina Vlaštovek pod vedením Veroniky Berkové a Věry Beníčkové.

2002

vánoční besídka